Головна » Статті » Охорона праці в навчальному закладі

ІНСТРУКЦІЯ з охорони праці при проведенні масових заходів (вечорів, ранків, концертів, фестивалів конкурсів, конференцій, зльотів тощо)

ІНСТРУКЦІЯ з охорони праці при проведенні масових заходів (вечорів, ранків, концертів, фестивалів конкурсів, конференцій, зльотів тощо)

1. Загальні  положення  

 

1.1. До організації та проведення масових заходів допускаються особи у віці не молодше 18 років, що пройшли медичний огляд і інструктаж з охорони праці.

1.2. До участі в масових заходах допускаються співробітники ДНЗ, що пройшли інструктаж з охорони праці.

1.3. При проведенні масових заходів можлива дія на їх учасників наступних небезпечних факторів:

- виникнення пожежі при несправності електропроводки, використанні відкритого вогню (факели, свічки, фейєрверки, бенгальські вогні, хлопавки, петарди і тому подібне), при займанні новорічної ялинки, використанні світлових ефектів із застосуванням хімічних і інших речовин, що можуть викликати загоряння;

- травми при виникненні паніки на випадок пожежі і інших надзвичайних ситуацій.

1.4. Приміщення, де проводяться масові заходи, повинні бути забезпечені медичною аптечкой, укомплектованою необхідними медикаментами і перев'язувальними засобами, для надання першої допомоги при травмах.

1.5. Учасники масового заходу зобов'язані дотримувати правила пожежної безпеки, знати місця розташування первинних засобів пожежегасіння. Поверхи і приміщення, де проводяться масові заходи, повинні мати не менше двох евакуаційних виходів, які позначаються покажчиками з написом “Вихід”, забезпечені первинними засобами пожежегасіння (не менше двох вогнегасників), обладнані автоматичною системою пожежної сигналізації і витяжною вентиляцією.

1.6. Вікна приміщень, де проводяться масові заходи, не повинні мати глухих грат.

1.7. Про кожен нещасний випадок з учасниками масового заходу негайно повідомити керівника заходу і адміністрацію установи, прийняти заходи по наданню першої допомоги пострждалому.

1.8. На час проведення масового заходу повинне бути забезпечене чергування працівників в складі не менше двох чоловік.

1.9. Особи,  що допустили невиконання, або порушення інструкції з охорони праці, притягуються до відповідальності згідно чинного законодавства України, правил внутрішнього трудового розпорядку та посадової інструкції, і при необхідності , піддаються позачерговій перевірці знань норм і правил охорони праці.

2. Вимоги безпеки перед проведенням масового заходу

 

2.1. Наказом керівника призначити відповідальних осіб за проведення масового заходу. Наказ довести до відповідальних осіб під розпис.

2.2. Провести цільовий інструктаж з охорони праці призначених відповідальних осіб із записом в журналі реєстрації інструктажу на робочому місці.

2.3. Провести інструктаж з охорони праці учасників масового заходу із записом в журналі встановленої форми.

2.4. Ретельно перевірити всі приміщення, евакуаційні шляхи і виходи на відповідність їх вимогам пожежної безпеки, а також переконатися в наявності і справності первинних засобів пожежегасіння, зв'язку і пожежної автоматики.

2.5. Провітрити приміщення, де проводитимуться масові заходи, і провести вологе прибирання.

 

 

3. Вимоги безпеки під час проведення масового заходу

 

3.1. У приміщенні, де проводиться масовий захід, повинні невідступно знаходитися призначені відповідальні особи.

3.2. Суворо виконувати всі вказівки керівника при проведенні масового заходу, самостійно не робити ніяких дій.

3.3. Всі евакуаційні виходи під час проведення масового заходу закриваються на замки, що легко відкриваються, світлові покажчики “Вихід” повинні бути у включеному стані.

3.4. Новорічна ялинка повинна бути встановлена на стійкій підставі з таким розрахунком, щоб не важко найти вихід з приміщення. Вітки ялинки повинні знаходитися на відстані не менше 1 метру від стін і стель. Забороняється застосовувати для прикраси ялинки саморобні електричні гірлянди, іграшки з легкозаймистих матеріалів, вату.

3.5. При проведенні масового заходу забороняється застосовувати відкритий вогонь (факели, свічки, фейєрверки, бенгальські вогні, хлопавки, петарди і тому подібне), влаштовувати світлові ефекти із застосуванням хімічних і інших речовин, що можуть викликати загоряння.

 

                          4. Вимоги безпеки після закінчення масового заходу

 

4.1. Прибрати у відведене місце інвентар і устаткування.

4.2. Ретельно провітрити приміщення і провести вологе прибирання.

4.3. Перевірити протипожежний стан приміщень, закрити вікна, кватирки, фрамуги і вимкнути світло.

 

                                5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

 

5.1. При виникненні пожежі негайно, без паніки, евакуювати учнів, вихованців і робітників з будівлі, використовуючи все наявні евакуаційні виходи, повідомити про пожежу в  пожежну частину за тел. 101 і приступити до гасіння пожежі за допомогою первинних засобів пожежегасіння.

5.2. При отриманні учасником масового заходу травми негайно повідомити про це керівникові заходу і адміністрації установи, надати пострадавшему першу допомогу, при необхідності відправити його до найближчої лікувальної установи.

 

 

Вихователь – методист     ___________                         

 

З інструкцією ознайомлений:                                          

 

Дата______________________

Категорія: Охорона праці в навчальному закладі | Додав: AllaM (07.12.2017)
Переглядів: 260 | Теги: Охорона праці, інструкція | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Управління школою
 • Нормативні документи
 • Безпека життєдіяльності
 • Ведення документації
 • Методична робота
 • Атестація працівників
 • Реформи в освіті
Компетентнісний підхід
Проведення уроків
 • Географія
 • Біологія
 • Природознавство
 • Українська мова
 • Математика
 • Історія