Головна » Статті » Викладання географії в 9 класі

ПЕРСОНАЛЬНИЙ САЙТ ВЧИТЕЛЯ ГЕОГРАФІЇ — ІНТЕРАКТИВНИЙ МАЙДАНЧИК ДЛЯ ФОРМУВАННЯ ОСНОВНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ

ПЕРСОНАЛЬНИЙ САЙТ ВЧИТЕЛЯ ГЕОГРАФІЇ — ІНТЕРАКТИВНИЙ МАЙДАНЧИК ДЛЯ ФОРМУВАННЯ ОСНОВНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ

В даний час відбувається швидкий розвиток і поширення нових інформаційних і телекомунікаційних технологій, що створює передумови для широкого використання електронного навчання в освіті та розвитку нової технології навчання — змішаного навчання.

Дана технологія поєднує в собі кращі аспекти і переваги викладання в школі, як в очному режимі, так і в дистанційному.

Вчителю, який використовує інформаційно-комунікаційні технології в своїй предметній діяльності, легко впровадити і технологію змішаного навчання.

Які ж умови сприяють успішній реалізації даної технології?

Зрозуміло, що необхідно комп'ютерне обладнання (в ідеалі 1 комп'ютер +1 учень), відмінно б вписався мобільний клас, правильно вибране програмне забезпечення, якісні цифрові ресурси, творчість і компетентність учителя.

Але як організувати освітній процес в світі електронної інформації?

Потрібна віртуальна платформа! Один з її варіантів — особистий сайт вчителя. Сайт — інформаційно-комп'ютерний проект, віртуальна майданчик навчальних практик по предмету, засіб організації освітнього процесу.[2]

Актуальність сайту визначається необхідністю створення сучасного освітнього середовища з широкими можливостями, організації управління системи змішаного навчання в школі.

Ефективність і практична значущість даної платформи полягають в систематизації і раціональної подачі всього навчального матеріалу, перспективної наочності, доступності ресурсів, що допомагає оптимально регулювати навчальний процес.

Цільове призначення ділянки - забезпечення учнів електронними освітніми матеріалами для самостійної роботи в будь-який час.

Відкрити власний майданчик в Інтернеті вважається правилом хорошого тону. Сайт — візитка педагога, він допомагає обмінюватися досвідом і організовувати спільну роботу людей. Багато вчителів мають сайти, які за змістом можна розділити на три групи.

Сайти з чужим змістом — автори завантажують з різних сайтів файли, в тому числі авторські розробки, і без згоди власника завантажують на свій сайт. На жаль, таких сайтів дуже багато в мережі. Якщо у вас схожий сайт, то чесніше розміщувати тільки посилання на ресурс автора, а не сам ресурс.

Сайти - портфоліо, такий сайт безперечно необхідний для вчителя, але зовсім необов'язково для цього створювати свій сайт.

Авторські сайти мають багату бібліотеку авторських розробок, які цікаві і корисні колегам — таких сайтів мало. Останнім часом багато вчителів успішно починають використовувати свій сайт для роботи зі своїми учнями. Ось такий тип сайту потрібен для організації змішаного навчання.[4]

Варіантів багато, можна з нуля створити сайт в HTML (універсальна мова, що описує веб-сторінки), але треба вивчити мову і зайнятися програмуванням. Це довго.

Для створення сайту можна використовувати спеціальні програми. Краща програма для створення сайтів, на думку багатьох розробників сайтів, - Dreamweaver. Але на її освоєння треба час, а новачкові потрібно варіант простіше. Швидко створюються сайти в конструкторі. Вигідно те, що сайт зберігається на комп'ютері, після редагування публікується в Інтернеті. Звичайно, і ця можливість - для більш просунутих користувачів.

Найпростіший спосіб створення сайту — за допомогою візуального редактора на основі готових шаблонів з безкоштовним наданням хостингу. Спеціальні сервіси дозволяють створити повноцінний сайт буквально декількома кліками.

Навіть в найпростішому варіанті створення сайту необхідно розуміти деякі терміни. Наприклад, доменне ім'я, хостинг, сервер. Доменне ім'я або домен — символьне ім'я, під яким сайт буде відомий в мережі. Отримати його можна або купивши у реєстратора, або безкоштовно, але у вигляді поддомена від одного з безкоштовних хостингів. Хостинг — послуга розміщення сайту на серверах, що мають вихід в Інтернет. Звичайно, платний хостинг і куплене доменне ім'я дають більше можливостей для розвитку і безпеки сайту. Власники хостингу для заробітку розміщують рекламу. Відразу треба визначитися, що для освіти дітей присутність реклами неприпустимо.

Отже, який конструктор сайтів вибрати? Ідеальних рішень немає. Для початку потрібно визначитися, яким ви хочете бачити сайт і які конструктори сайтів зможуть надати найбільш цінні переваги, маючи при цьому незначні недоліки. Ось приклади популярних хостингів: Ucoz, Setup, Fo, Nethouse, Umi, A5, Okis, Wix, Jimdo, Google. Для роботи з кожним з них в Інтернеті є інструкції і відеоуроки. Порівнюючи переваги і недоліки найбільш затребуваних конструкторів, можна визначитися з вибором.[2]

Для втілення ідеї створення навчальної платформи після вибору хостингу і домену сайту обов'язково потрібно дуже ретельно і детально продумати концепцію і структуру сайту, подбати про якісне контенті (змісті). Дизайн можна змінювати в процесі роботи сайту, він не є принциповим. Що ж стосується структури, меню, навігації сайту — це повинно бути зрозумілим і дуже зручним. Доступ до інформації повинен бути швидким. Є правило хорошого сайту: «Будь-яка інформація за три кліка». Звичайно, необхідно звертати увагу на граматику і стиль тексту.

Після створення сайту робота тільки починається. Сайт не повинен залишатися статичним, повідомляючи лише про своє існування. Тепер він засіб досягнення поставлених цілей і завдань; повинен бути динамічним і результативним, його необхідно оновлювати і поповнювати новою інформацією. Якщо сайт буде інтерактивним, то можна говорити про можливість управління освітнім процесом. Інтерактивності можна домогтися, встановивши форму зворотного зв'язку, форум, блок коментарів, блог, онлайн зв'язок через «скайп». На сторінки, призначені для конфіденційної інформації, можна встановити пароль.

Зрозуміло, що сайт має певну вагу і невеликий простір для розміщуваних на сайті файлів. Щоб на сайті був доступ до більшої кількості різних матеріалів, необхідні нові можливості. І ці можливості надають хмарні засоби, на яких можна розміщувати і зберігати власні матеріали. Так, наприклад, файли можна завантажити на Dropbox (Дропбокс), а з нього завантажувати на сайт. На хостингу Jimdo при завантаженні фотографій, документів у спливаючому вікні пропонується вибрати файли, як на власному комп'ютері, так і в Dropbox. Цікаво, що при реєстрації відразу доступно 2 Гб безкоштовно, а поширюючи свою рефссилку серед друзів, можна безкоштовно отримати в Dropbox до 16 Гб місця.[2]

Абсолютно унікальний сервіс Google Drive, його зручно використовувати для резервного копіювання важливої ​​інформації. Можна додати папку в архів .zip або .rar з паролем, і завантажити в сервіс Google Диск. Тепер, навіть якщо виникнуть проблеми з комп'ютером, вийде з ладу жорсткий диск або операційна система, важливі дані не пропадуть. Безкоштовний обсяг в 5 Гігабайт вистачає для більшості завдань.[1]

Безкоштовний онлайн сервіс Google Docs дозволяє створювати текстові документи, таблиці та презентації у власному форматі від Google. Існує можливість експорту документів в основні формати Microsoft Office, a також можна переглядати документи, створені в таких популярних програмах, як Word, Excel і PowerPoint. Маючи аккаунт на Google, можна створювати перераховані документи і розміщувати на них посилання на власному сайті. За встановленими посиланнями документи можна завантажувати, переглядати в онлайн режимі. І якщо до них дозволений спільний доступ, то можливо колективне редагування зазначених документів. Наприклад, це корисно при реєстрації на будь-якої семінар або проект. Дуже корисним є сервіс Google Календар, в якому зручно організовано планування поточних завдань, синхронізація з мобільними пристроями і календарями інших користувачів.[4]

Необхідний сервіс для роботи з картами - Google Maps. На карті можна прокладати маршрути і позначати географічні об'єкти, прикріплювати фотографії і опис досліджуваних об'єктів, позначати ареали досліджуваних територій. Можна копіювати затребувані території в збільшеному вигляді. Оброблені карти можливо впровадити на сторінки сайту. Сервіс постійно розвивається і вдосконалюється. Можна зберігати локації і планувати маршрути в картах Google.

Сервіс відеохостингу Youtube так само відмінно інтегрується з особистим сайтом. На сторінки особистого сайту легко впроваджується відеоматеріал Youtube у вигляді коду або посилання. Якщо на сайт впровадити код відео, то при відкритті сторінки можливий перегляд встановленого відео. Дуже добре, якщо автор відеоматеріалу і сайту один і той же. Розміщена посилання на відео призведе на Youtube, де так само відкриється доступ до перегляду. На даному відеохостингу автор може створити власний профіль і розмістити колекцію освітніх відеоматеріалів.[3]

Хостинг фотографій Picasa надає можливість завантажувати і редагувати свої фотографії, створювати фотоальбоми, а на сторінках сайту відкривати їх за допомогою посилань. Популярний фотохостинг Photobucket також по посиланнях відкриває доступ до перегляду та скачування альбомів. Звичайно, в самих конструкторах передбачені функції створення фотоальбомів, і навіть в режимі флеш, але мова йде про способи збільшення обсягу для безкоштовного розміщення інформації.

Необхідно зазначити, що для ефективної роботи з хмарними сервісами Google досить завести поштову скриньку на пошті Gmail; поставити на комп'ютер браузер Google Chrome, який можна налаштувати під поставлені завдання завдяки величезній кількості розширень.

Створивши сайт, вчитель отримує власне інформаційне поле, на якому починає вибудовувати свою освітню стратегію. Все, що не поміщалося на стіні в кабінеті, — методичні матеріали, заховані в папках, мультимедійні розробки та багато іншого — можна закріпити на сторінках сайту. Щоб доступ до інформації був зручним, необхідно її правильно структурувати. Структура відбивається в меню. Крім того, якщо матеріал згадується на інших сторінках, то на нього потрібно встановити активне посилання. Зручна навігація прискорить роботу з сайтом.

Розділи меню, як правило, відповідають всім важливим компонентам навчального процесу. Основні розділи меню: уроки, критерії оцінок, обладнання, словники, довідники, методи роботи (наприклад, «Як написати доповідь»), відео, олімпіада, тести, ЗНО, позаурочна діяльність.[1]

Звичайно, більшість матеріалів має формуватися за класами. Щоб не захаращувати інформацією сторінку, класи повинні бути видні в меню при відкритті потрібного розділу, а теми - після вибору класу. Номери уроків з вмістом однієї теми бажано розмістити на одній сторінці. Можливий зміст уроку наступне: тема, домашнє завдання, прикріплений змістовний модуль уроку. У модулі уроку може бути текст, презентація, тест, шаблон, план, зразок виконання завдання.

Можна записати власний урок і помістити його на Youtube, вказавши посилання. Більш того, систематизований матеріал до уроку зручно використовувати на самому уроці, якщо в шкільному кабінеті підключений Інтернет.

На основі авторського сайту вчитель сам може створити веб-підручник або віртуальний навчальний посібник.

Будучи самостійним цифровим ресурсом, сайт грає роль сервера для зберігання електронних ресурсів. Які ж ресурси можна прикріпити до сайту?

Авторські ресурси — інтерактивні посібники, презентації, тести, модулі, динамічні моделі, завдання у флеш, створені за допомогою спеціальних програм.

Електронні підручники, електронні карти.

Представлені різноманітні ресурси, безсумнівно, збагатять роботу вчительського сайту.

Список використаної літератури

https://www.webnode.com.ua

https://mozok.net

https://olegvoloshchuk.com/blogosfera/dlya-pochatkivciv/stvoryty-sajt-bezkoshtovno-abo-skilky-tse-koshtuje-naspravdi.html

https://e-schools.info/sites

http://netforteachers.blogspot.de/2014/04/blog-post.html

Кошелюк Володимир Анатолійович

Категорія: Викладання географії в 9 класі | Додав: AllaM (18.12.2017)
Переглядів: 193 | Теги: САЙТ ВЧИТЕЛЯ ГЕОГРАФІЇ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Управління школою
 • Нормативні документи
 • Безпека життєдіяльності
 • Ведення документації
 • Методична робота
 • Атестація працівників
 • Реформи в освіті
Компетентнісний підхід
Проведення уроків
 • Географія
 • Біологія
 • Природознавство
 • Українська мова
 • Математика
 • Історія